Żaluzje poziome Poznań

Żaluzje poziome to kolejna z opcji do wykorzystania, warta zakupu, jeżeli zależy Państwu na precyzyjnej regulacji ilości światła w pomieszczeniach oraz na prywatności. Wykonuje je się z taśmy aluminiowej oraz listewek z PCV lub drewna. W takich też wariantach znajdziecie je Państwo w naszej ofercie.

Żaluzje aluminiowe – ze względu na swoją budowę idealnie nadają się do pomieszczeń typu kuchnia czy łazienka, ponieważ bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach zwiększonej wilgotności. Pozwalają na precyzyjne sterowanie ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Żaluzje aluminiowe montuje się bezpośrednio na oknie, co też jest ich atutem – sprawdzą się tam gdzie nie ma możliwości innego montażu niż na oknie. Warto wiedzieć, że żaluzje aluminiowe wykonuje się z elastycznego aluminium powlekanego laminatem drewnopodobnym lub lakierem proszkowym. Tak szeroki wachlarz możliwości daje pole do popisu przy zastosowaniu żaluzji aluminiowych w różnych wnętrzach – odpowiednio dobrany kolor czy typ wykończenia podkreśli charakter wystroju, pozwoli stworzyć aranżacje nowoczesne lub retro.

Żaluzje drewniane – ich niezaprzeczalnym atutem jest wykonanie z naturalnych materiałów – drewna lub bambusa. Bezbłędnie wpisują się w eleganckie wnętrza, nadają pomieszczeniom ciepłego, ale i ekskluzywnego charakteru. Przy ich zakupie warto wziąć pod uwagę wagę żaluzji drewnianych, która wynosi ok. 2 kg dla każdego 1 metra kwadratowego; oraz fakt, że żaluzja drewniana jest grubsza niż aluminiowa, dlatego po podciągnięciu do góry zajmuje min. 20% powierzchni okna.

Porównanie najważniejszych cech poziomych żaluzji aluminiowych i drewnianych zawiera poniższa tabela:

 

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje drewniane

Szerokości piór

16mm, 25mm oraz 50mm

25mm, 37mm oraz 50mm

Kolorystyka

pełna z palety RAL oraz laminaty drewnopodobne

w naturalnych kolorach drewna lub w postaci lakierowanej na kolor z palety RAL

Kolor sznurków i drabinek

biały lub zbliżony do barwy zastosowanego pióra

zbliżone do koloru drewna

Sterowanie za pomocą silnika elektrycznego

możliwe

możliwe

Sposób montażu

– do okna lub listew przyszybowych za pomocą zaczepów i wkrętów;

– do ściany lub sufitu za pomocą kołków rozporowych;

– w starym typie okien możliwy jest montaż między szybami.

– do sufitu lub ściany za pomocą kołków rozporowych;

– do okna lub listwy przyszybowej za pomocą zaczepów i wkrętów.

MASZ PYTANIA?
DO NAS